Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityka prywatności.

Kabanos

mp3 do ściągnięcia za darmo (bez rejestracji, bez logowania)

# Wykonawca - Tytuł: Język: Posłuchaj: Pobierz:
1. Kabanos - Ale co tam.mp3 Polski Download
2. Kabanos - Baba i dziad.mp3 Polski Download
3. Kabanos - Bagno.mp3 Polski Download
4. Kabanos - Balbina.mp3 Polski Download
5. Kabanos - Baleron w kartoflach pod keczupem.mp3 Polski Download
6. Kabanos - Buda dla Azora.mp3 Polski Download
7. Kabanos - Buraki.mp3 Polski Download
8. Kabanos - Było minęło.mp3 Polski Download
9. Kabanos - Chmurki.mp3 Polski Download
10. Kabanos - Ciasteczko.mp3 Polski Download
11. Kabanos - Cukiereczek.mp3 Polski Download
12. Kabanos - Czczej jeźdźczy szatana na czczo.mp3 Array Download
13. Kabanos - Czerwona Musztarda.mp3 Polski Download
14. Kabanos - Czołg.mp3 Polski Download
15. Kabanos - D.J. Marchewka.mp3 Array Download
16. Kabanos - Desperados.mp3 Polski Download
17. Kabanos - Do woja.mp3 Polski Download
18. Kabanos - Dobranocka.mp3 Polski Download
19. Kabanos - Dostał pierre dolca.mp3 Polski Download
20. Kabanos - Enter kabanos.mp3 Array Download
21. Kabanos - Grupen sex.mp3 Polski Download
22. Kabanos - Ja i moja żona.mp3 Polski Download
23. Kabanos - Jagoda.mp3 Polski Download
24. Kabanos - Jesienny dół.mp3 Polski Download
25. Kabanos - Jesteśmy debilem.mp3 Polski Download
26. Kabanos - Karolka.mp3 Polski Download
27. Kabanos - Kaszanka.mp3 Polski Download
28. Kabanos - Kibel.mp3 Polski Download
29. Kabanos - Kiszonki, wytłoki, mizeria z cebulą.mp3 Polski Download
30. Kabanos - Klaun.mp3 Polski Download
31. Kabanos - Klocki.mp3 Polski Download
32. Kabanos - Konspiracja.mp3 Polski Download
33. Kabanos - Koza.mp3 Polski Download
34. Kabanos - Leszek.mp3 Polski Download
35. Kabanos - Margaryna.mp3 Polski Download
36. Kabanos - Marsjańska Wódka.mp3 Polski Download
37. Kabanos - Marysia.mp3 Polski Download
38. Kabanos - Masturbazzione.mp3 Polski Download
39. Kabanos - Masz babo placek.mp3 Polski Download
40. Kabanos - Monopol.mp3 Polski Download
41. Kabanos - Mordy.mp3 Polski Download
42. Kabanos - Motyl.mp3 Polski Download
43. Kabanos - Motyla Noga.mp3 Polski Download
44. Kabanos - Mucha nie siada.mp3 Polski Download
45. Kabanos - Paliwoda.mp3 Polski Download
46. Kabanos - Pancerz.mp3 Polski Download
47. Kabanos - Parówki.mp3 Polski Download
48. Kabanos - Pijawki.mp3 Polski Download
49. Kabanos - Pocałuj mnie w dupę.mp3 Polski Download
50. Kabanos - Polsrat pokemon.mp3 Polski Download
51. Kabanos - Psy, krowy i kapusta.mp3 Polski Download
52. Kabanos - Ptaszek.mp3 Polski Download
53. Kabanos - Rakieta.mp3 Polski Download
54. Kabanos - Robaczek.mp3 Polski Download
55. Kabanos - Różne takie i taka ciotka Jego.mp3 Array Download
56. Kabanos - Stokrotka.mp3 Polski Download
57. Kabanos - Szarlatan.mp3 Polski Download
58. Kabanos - Szczygo.mp3 Polski Download
59. Kabanos - Świnie w pierzynie.mp3 Polski Download
60. Kabanos - Tadzio śmierdzące skarpetki.mp3 Polski Download
61. Kabanos - Tam jest las.mp3 Polski Download
62. Kabanos - Upij się.mp3 Polski Download
63. Kabanos - Wampirzyca.mp3 Polski Download
64. Kabanos - Warto było.mp3 Polski Download
65. Kabanos - Wielbłąd.mp3 Polski Download
66. Kabanos - Za X.mp3 Polski Download
67. Kabanos - Zabawka.mp3 Polski Download
68. Kabanos - Zamknięte główki.mp3 Polski Download
69. Kabanos - Zbrodnia i kara.mp3 Polski Download
70. Kabanos - Zielone robale.mp3 Array Download
71. Kabanos - Znowu fqrwiasz mnie.mp3 Polski Download
72. Kabanos - Zupa Kalafiorowa.mp3 Polski Download
Kabanos
Kabanos


Za górami, za lasami, za siedmioma morzami, a konkretniej rzecz ujmując w Piasecznie, niedaleko Warszawy spotkało się dwóch inaczej myślących ludzi, obdarzonych bezczelnym poczuciem humoru. Zenon Danon (obecnie Kupatasa) i Zbigniew Szajbner zaczęli swą znajomość w podstawówce i normalni z pewnością nie byli. Zafascynowani filmami Stanisława Barei, kultem kaszanki, potęgą wódki i niesamowitą charyzmą panów spod budki z piwem, zaczęli zmieniać głosy i na potrzeby beztroskiej zabawy, stworzyli sobie alternatywną osobowość żula. W pewnym momencie stwierdzili, że jest to za mało głupie i wpadli na pomysł, by zrobić coś naprawdę absurdalnego. Tak właśnie powstał zespół Kabanos.

Obaj chłopcy nie umieli śpiewać, zostali więc wokalistami. Nie stać ich było na żaden instrument, najprostszym rozwiązaniem było zatem rżnięcie muzyki innych wykonawców. Wziął więc Zenek z szuflady swoje ulubione kasety (Nirvana, Faith No More, Silverchair, Paradise Lost etc.) i porobił z nich podkłady muzyczne. Sesja nagraniowa pierwszego albumu Kabanosa rozpoczęła się w sierpniu 1997 roku i trwała dosłownie kilka godzin. Teksty do ‘Hej Wiśta Hola’ Zenek sporządzał w przerwie między numerami. Brak zastanowienia się nad tym co pisze stało się jednym ze znaków firmowych Kabanosa. Do składu dokooptowany został kolega z podwórka Marian Pachoł. Nie był on do niczego potrzebny, po prostu brakowało jednego magnetofonu. Trzech idiotów wrzeszczących do malutkiego mikrofonu, z dwoma magnetofonami (jeden odtwarzający podkład, drugi nagrywający dźwięk z pokoju), zapoczątkowało erę radosnej, pozbawionej kompleksów twórczości, której głównym atutem było brak jakichkolwiek atutów. Kaseta została sporządzona w 14-stu kopiach, w tym jedną sprzedano koleżance z podstawówki za 5zł. Jakimś cudem, ten niebywały sukces komercyjny nie wzmocnił ich idei, i gdy Zenek i Zbyszek wybrali inną szkołę średnią, wszystko wskazywało na to, że przygoda z Kabanosem oficjalnie się zakończyła. Niestety tak się nie stało...

Kaseta wciąż krążyła swoimi tajnymi ścieżkami i co jakiś czas do Zenka docierały nowe informacje o kolejnych uzależnieniach materiałem. Pochłonięty nauką Zbyszek nie miał już czasu na zespół, więc Zenek reaktywował go sam z Marianem. Wprowadził parę zmian, po pierwsze - muzyka została okraszona cytatami wyciętymi z polskich filmów, głównie Stanisława Barei. Po drugie - Marian Pachoł miał kolegę, Zbysława Agenta Kurę, obaj obdarzeni byli podobnym, bezczelnym poczuciem humoru i co najważniejsze, cudem techniki, które zwało się komputer. Dzięki właśnie komputerowi, wysługiwanie się innymi wykonawcami stało się dziecinnie proste i o wiele bardziej przyjemne.

Tak właśnie, w roku dwutysięcznym, powstała płyta 'Zesrała się dupa i płacze' (przeróbki m.in. Limp Bizkit, Monster Magnet, Aerosmith, Deftones, Korn). Pod względem technicznym był to sukces, pod względem merytorycznym upadek. Zenek, przeżywający młodzieńcze rozterki miłosne i rewolucje światopoglądowe, za potężną ścianą debilizmu ukrył w tekstach głębokie przesłanie, wszyscy jednak i tak święcie byli przekonani, że śpiewa o dupie marynie. Wydawało się, że i tym razem płyta nie wyjdzie poza wąski krąg zainteresowanych, płonne były to jednak nadzieje, gdyż muzyka Kabanosa zagościła w radiu. Od momentu prezentacji grupy w słynnej Radiostacji, u słynnego Makaka, Kabanos stał się produktem masowym, uznawanym powszechnie za kompletny debilizm, brak wiedzy, umiejętności i zdolności. Monstrum zaczęło rozprzestrzeniać się jak zaraźliwa choroba, z której, aby się wyleczyć, trzeba było zmądrzeć. Tak zapoczątkowana została moda na debila podchwycona przez członków zespołu. Od tego momentu każdy nowy członek Kabanosa automatycznie jest, był i będzie debilem.

Budząc żywe reakcje wśród młodzieży licealnej i studentów, Kabanos poszedł za ciosem i rok później wypuścił w sieci kolejną płytę 'Skarpetki muszą mieć wilgoć' (przeróbki m.in. System of a Down, Europe, Machine Head, Godsmack, Offspring i RATM). Fani z Warszawy, Rzeszowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia domagali się koncertów, najlepiej takich, za które nie musieliby płacić. Zenek, Zbysław i Marian zaczęli więc szukać naiwniaków, którzy dołączyliby do składu i mniej więcej orientowaliby się do czego służy instrument, na którym mieliby grać. Tak właśnie zwerbowani zostali Leszek, Zbylut, Zygmunt i Henio. Pierwszy koncert odbył się w Piasecznie, 2. września 2001 roku. Do małego ośrodka kultury przyszło wtedy ok. 300 osób. Ogólnopolska akcja wspierania młodych talentów RockFront, widząc iż grupa jest na fali, zorganizowała trasę koncertową po większych miastach Polski. Bardziej profesjonalne, mądrzejsze i lepsze zespoły, które tyrają na scenie od paru lat i zmuszone były grać z Kabanosem, nauczyły się wtedy dwóch rzeczy. Po pierwsze, że nie zawsze o to chodzi w muzyce, żeby umieć grać, a po drugie , że nie zawsze o to chodzi, żeby w ogóle o coś chodziło. Kunszt muzyczny i ogólne zgranie Kabanosa w tamtym czasie wzbudzało pewne refleksje. Z drugiej strony, wyśmienity kontakt Zenka z publiką i żywiołowe reakcje publiczności stały się renomą ich występów. Rok później na horyzoncie pojawił się projekt Gitarka, promujący młodą scenę niezależną. Sfinansował on Kabanosowi studio nieopodal Rzeszowa. Tam właśnie zarejestrowany został pierwszy autorski utwór grupy o wdzięcznym tytule 'Za X' (hołd stowarzyszeniu Zaiks), skomponowany przez Zenka, Leszka i Zbyluta. Dało to początek kolejnego przełomu w grupie. Pisania autorskiego materiału...

W latach 2002-2005 w składzie Kabanosa przewinęło się mnóstwo osób. Marian odszedł z zespołu, bo stwierdził, że w zasadzie na niczym nie potrafi grać, Zbysław dojrzewał do tej decyzji jeszcze ładnych parę lat, pełniąc funkcję basisty. Zenek, choć nigdy nie zaśpiewał czysto ‘100 lat’, postanowił przenieść Kabanosa poziom wyżej, stawiając ambitny cel - nagranie w profesjonalnym studiu, w pełni autorskiego, debiutanckiego albumu. W roku 2004, zarejestrowana została próbka nowego materiału, piosenki ‘Zabawka’ i ‘Czerwona Musztarda’. Ta druga okazała się nie byle hitem, przebijając popularnością wszystkie poprzednie utwory Kabanosa. W roku 2005 ustabilizował się skład zespołu. Zenek, Zbysław, Leszek, Lodzia (git.) i Wiesiek (perk.) rozpoczęli prace nad pierwszą, autorską płytą Kabanosa. W maju 2006 roku zespół wszedł do studia nagraniowego Taklamakan w Opalenicy, niedaleko Poznania, gdzie pod czujnym okiem i uchem Przemysława „Perły” Wejmann’a zarejestrowane zostało 11-ście utworów na album ‘Zęby w ścianę’. Zenek tym razem jeszcze dosadniej wymieszał w tekstach mroczne odmęty swojej (nie)świadomości z kwiatuszkami, misiami i musztardką, mieszając absurd z dwiema łyżkami stołowymi czystego debilizmu, całość godna rezydenta szpitala psychiatrycznego. Po raz kolejny okazało się, że Kabanos jest inny niż wszystkie pozostałe zespoły. Producent, określając grupę jako ‘inteligentny Big Cyc’ przyznał, że jeszcze nigdy nie współpracował z kimś, kto wchodzi do studia i nie ma ustalonego tempa utworów, pomijając refleksję nad ogólnym zgraniem i możliwościami muzyków. Po wyjściu ze studia, zadowolony ze swoich umiejętności Zbysław, wystawił bas do sprzedania i opuścił grupę. Za namową psychologa wytłumaczył sobie, iż odchodzi z grupy ze względu na brak czasu, a nie dlatego, że nie umie grać. W zastępstwie powołany został Ildefons. Kilka miesięcy później zespół pożegnał Wieśka. Na jego miejscu pojawiła się Dziadumiła, pierwsza perkusistka w historii zespołu.

Po licznych perturbacjach z wytwórniami fonograficznymi Kabanos postanowił wydawać płytę własnym sumptem. Niezależne wydawnictwo dało grupie z jednej strony swobodę działania, a z drugiej równało się z naprawdę ciężką harówą. Funkcję menadżera objął Zenek. Coraz częściej można było zobaczyć Kabanosa na koncercie. Ich szoł, pomysł na występ i dystans do samych siebie zyskiwał coraz szersze grono entuzjastów. Zostali wybrani spośród 400 zespołów do konkursowej 16-tki bijącej się o miejsce na festiwalu metalowym Hunter Fest 2007. Słuchacze Antyradia wybrali 4. spośród nich, w tym i Kabanosa. Grupa wywołała największy aplauz ze wszystkich kapel konkursowych, a klip z koncertu umieszczony na YouTube, w trzy tygodnie obejrzało ponad 3000 osób. Był to najczęściej oglądany klip z Hunter fest 2007.

Jesień nadchodzi, a wraz z nią trasa koncertowa i premiera albumu „Zęby w ścianę”.

Wskazówka!
Jeśli potrzebujesz dodatkowo tekstów piosenek do sporządonej obok listy mp3, to zapraszamy do działu Kabanos teksty (teksty.moje.pl).

Prawdopodobnie tylko tutaj pobierzesz wszystkie piosenki Kabanos za darmo (tzw. free download)?!

Wpisując w wyszukiwarkę np. Kabanos chomikuj, zippy albo przeklej żeby pobrać plik będziesz musiał/musiała nie tylko się zalogować, ale również zapłacić za download...

Wyszukując z kolei Kabanos wrzuta masz możliwość tylko odsłuchania danej piosenki... Żeby ją potem pobrać musisz dodatkowo wchodzić na strony typu zrzuta czy ulub, kopiować i wklejać linki - co po tracić na to czas?

Na mp3.moje.pl możesz odsłuchać dany utwór a potem pobrać go za darmo bez rejestracji i logowania! Fajne i proste, czyż nie? ;-)

facebook
Wyślij zgłoszenie